top of page

ПОСЛУГИ

Чи присутні цифрові сліди, десктопної версії „WhatsApp” на комп’ютері з ОС Windows.

Адвокатам для здійснення належного якісного захисту та забезпечення високого рівня правничої допомоги часто не вистачає наявних знань, особливо коли мова йде про судові експертизи де застосовуються точні науки.

Наприклад, в експертизі СКТЕ визначено, що експерт здобув файли з мультимедійними даними або фото зображеннями чи інформацію з чатів.

Як стверджує розробник програмного засобу - „Усі чати перебувають у хмарі!”, „Файли шифруються”.

Виникає питання, а чи дійсно файли зберігаються на комп’ютері незашифровані у доступному для перегляду вигляді, адже це хмарний додаток.

Методами цифрової криміналістики було встановлено, що на носіях даних комп’ютера у явних файлах, десктопної версії програми, можна частково знайти інформацію та файли які передавались в чатах. Для очного виявлення файлів, буде достатньо системного програмного засобу ОС Windows 7, 8, 10 - „Провідник”. В якому буде необхідно перейти за адресами розташування файлів, а саме:

 

Де зберігаються файли програми „WhatsApp”

  

На системному логічному диску (с:\) розташована „папка” (тека, каталог) з „підпапками” (теками) - \Користувачі (Users)\Ім’я_користувача\AppData\Roaming\WhatsApp\.

Містить „папки” (теки, каталоги) - Cache, Cookies, Databases,FileSystem, GPUCache, IndexDB, Local Storage, QuataManager.

У файлі — Databases.db., міститься база даних „підпапок”(тек) SQLite.

Інші „підпапки” (Теки) містять тимчасові файли робочого столу програми „WhatsApp”. Найбільш цінною є „папка” (Тека) - „Cache”, де містяться файли з актуальної на час запуску сесії програми, в яких містяться аватари абонентів адресної книги та посилання на облікові записи користувачів (включно з номерами телефонів адресної бази)

Решта файлів у „підпапці” (Теці) - Cache, можуть бути файли у змісті яких містяться зображення, відеокліпи також містяться файли з текстовими документами, якими користувачі обмінюються в чатах. Виглядає так, що файли зашифровані. Але у цих файлах, крім зашифрованого контенту, можна знайти деякі посилання що застосовується в мережі інтернет.

 

Рекомендація: при ознайомленні з матеріалами справи, наявну інформацію в висновках експертів ідентифікуйте та визначайте чи є вона достатнім доказом.

  

За більш детальними консультаціями або зустрічами, звертайтесь до нас по телефону +38(096)-611-98-01.

До зустрічі, будемо раді Вам допомогти у Ваших справах.

Якорь 1
bottom of page