top of page

ПОСЛУГИ

Чи присутні цифрові сліди, десктопної версії „WhatsApp” на комп’ютері з ОС Windows?

Адвокатам для здійснення належного якісного захисту та забезпечення високого рівня правничої допомоги часто не вистачає наявних знань, особливо коли мова йде про судові експертизи де застосовуються точні науки.

Наприклад, в експертизі СКТЕ визначено, що експерт здобув файли з мультимедійними даними або фото зображеннями чи інформацію з чатів.

Як стверджує розробник програмного засобу - „Усі чати перебувають у хмарі!”, „Файли шифруються”.

Виникає питання, а чи дійсно файли зберігаються на комп’ютері незашифровані у доступному для перегляду вигляді, адже це хмарний додаток.

Методами цифрової криміналістики було встановлено, що на носіях даних комп’ютера у явних файлах, десктопної версії програми, можна частково знайти інформацію та файли які передавались в чатах. Для очного виявлення файлів, буде достатньо системного програмного засобу ОС Windows 7, 8, 10 - „Провідник”. В якому буде необхідно перейти за адресами розташування файлів, а саме:

 

Де зберігаються файли програми „WhatsApp”

 На системному логічному диску (с:\) розташована „папка” (тека, каталог) з „підпапками” (теками) - \Користувачі (Users)\Ім’я_користувача\AppData\Roaming\WhatsApp\.

Містить „папки” (теки, каталоги) - Cache, Cookies, Databases,FileSystem, GPUCache, IndexDB, Local Storage, QuataManager.

У файлі — Databases.db., міститься база даних „підпапок”(тек) SQLite.

Інші „підпапки” (Теки) містять тимчасові файли робочого столу програми „WhatsApp”. Найбільш цінною є „папка” (Тека) - „Cache”, де містяться файли з актуальної на час запуску сесії програми, в яких містяться аватари абонентів адресної книги та посилання на облікові записи користувачів (включно з номерами телефонів адресної бази)

Решта файлів у „підпапці” (Теці) - Cache, можуть бути файли у змісті яких містяться зображення, відеокліпи також містяться файли з текстовими документами, якими користувачі обмінюються в чатах. Виглядає так, що файли зашифровані. Але у цих файлах, крім зашифрованого контенту, можна знайти деякі посилання що застосовується в мережі інтернет.

 

Рекомендація: при ознайомленні з матеріалами справи, наявну інформацію в висновках експертів ідентифікуйте та визначайте чи є вона достатнім доказом.

  

За більш детальними консультаціями або зустрічами, звертайтесь до нас по телефону +38(096)-611-98-01.

До зустрічі, будемо раді Вам допомогти у Ваших справах.

Якорь 1

ВІДПРАВИТИ ЗАПИТ

Інформація відпрвалена. Дякую!

Цей вебсайт призначений виключно для інформаційних цілей. Присутню на вебсайті інформацію можна використовувати лише в інформаційних цілях. Будь-яке копіювання, дуплікація, дублювання, передрук та подальше поширення інформації, для використання у будь-якій іншій власності, заборонено. Всі опубліковані на цьому сайті матеріали не підлягають подальшому відтворенню та/або розповсюдженню в будь-якій формі без письмового дозволу власника цього сайту. Цей вебсайт може збирати інформацію про своїх відвідувачів. Ця інформація обмежена, та вона ніколи не розголошується та використовується для внутрішнього використання. З подальшим перебуванням на цьому вебсайті Відвідувачі погоджуються, що Cyber Consulting, Inc може збирати цю інформацію та використовувати її на свій розсуд. Cyber Consulting, Inc надає своїм клієнтам індивідуальні консультаційні послуги, що зосереджені на технологічному консультуванні та наданню послуг в галузі цифрової криміналістики, збору цифрових артефактів, ІТ-безпеки, ІТ-аудиту.

© 2016-2025 | Всі права захищені, CYBER-CONSULTING

bottom of page