top of page

ПОСЛУГИ

Чи присутні цифрові сліди, десктопної версії „Viber” на комп’ютері з ОС Windows.

Адвокатам для здійснення належного якісного захисту та забезпечення високого рівня правничої допомоги часто не вистачає наявних знань, особливо коли мова йде про судові експертизи де застосовуються точні науки.

Наприклад, в експертизі СКТЕ визначено, що експерт здобув файли з мультимедійними даними або фото зображеннями чи інформацію з чатів.

Як стверджує розробник програмного засобу - „Усі чати перебувають у хмарі!”, „Файли шифруються”.

Виникає питання, а чи дійсно файли зберігаються на комп’ютері незашифровані у доступному для перегляду вигляді, адже це хмарний додаток.

Методами цифрової криміналістики було встановлено, що на носіях даних комп’ютера у явних файлах, десктопної версії програми, можна частково знайти інформацію та файли які передавались в чатах. Для очного виявлення файлів, буде достатньо системного програмного засобу ОС Windows 7, 8, 10 - „Провідник”. В якому буде необхідно перейти за адресами розташування файлів, а саме:

 

Де зберігаються файли програми „Viber”

 

На системному логічному диску (С:\) розташована „папка” (тека, каталог) з „підпапками” (теками) - \Користувачі (Users)\Ім’я_користувача\AppData\Roaming\ViberPC\.

У „папці” (тека, каталог) „ViberPC”, міститься „папка” (тека, каталог) назва якої відповідає номеру телефона власника цього облікового запису Viber.

Інформація у файлі - viber.db, містить данні про дзвінки - „Viber Calls”, повідомлення - „Viber Chat Messages”, інформацію про контакти - „Viber Contacts”, може бути витягнута за допомогою експертних програм Autopsy, AXIOM (Magnet Forensics) або Belkasoft Evidence Center (Belkasoft).

Також за допомоги програми - „SQLite Viewer” можна витягти додаткову інформацію: про налаштування програми ViberPC; про завантажені та завантажені файли; chat інформація; відновлені чати; версія Instant Messenger; тощо.

 

Рекомендація: при ознайомленні з матеріалами справи, наявну інформацію в висновках експертів ідентифікуйте та визначайте чи є вона достатнім доказом.

  

За більш детальними консультаціями або зустрічами, звертайтесь до нас по телефону +38(096)-611-98-01.

До зустрічі, будемо раді Вам допомогти у Ваших справах.

Якорь 1
bottom of page