top of page

ПОСЛУГИ

Загальна термінологія цифрової криміналістичної експертизи.

Загальна термінологія є надзвичайно важливою у світі цифрових доказів. Наукова робоча група з цифрових доказів (SWGDE) у співпраці з Науковою робочою групою з технологій обробки зображень (SWGIT) розробила та постійно підтримує глосарій термінів, що використовуються в цифрових і мультимедійних дисциплінах.

Деякі загальні терміни включають:

Хмарне сховище – програмне забезпечення, програми та цифрове сховище, доступ до яких здійснюється в Інтернеті через веб-браузер, настільну чи мобільну програму. Програмне забезпечення та дані користувача зберігаються на серверах у віддаленому місці.

Дані - інформація в аналоговій або цифровій формі, яка може бути передана або оброблена.

Вилучення даних – процес ідентифікації та відновлення інформації, яка може бути неочевидною.

Шифрування - процедура, яка перетворює звичайний текст на символи, щоб ніхто, окрім одержувача, не міг зрозуміти повідомлення.

Формат файлу – структура, за якою дані організовані у файлі.

Forensic Wipe – перевірена процедура дезінфекції визначеної області цифрового носія шляхом перезапису кожного байта відомим значенням; цей процес запобігає перехресному зараженню даних.

Портативні (мобільні) пристрої. Портативні пристрої — це портативні пристрої зберігання даних, які забезпечують зв’язок, цифрову фотографію, навігаційні системи, розваги, зберігання даних і керування особистою інформацією.

Хеш або хеш-значення – числові значення, які представляють рядок тексту (пошуковий термін), створені функціями хешування (алгоритмами). Хеш-значення використовуються для запиту великих сум даних, таких як бази даних або жорсткі диски, для певних термінів. У криміналістиці хеш-значення також використовуються для підтвердження цілісності цифрових доказів та/або для порівняння включення та виключення з відомими наборами значень.

Файл журналу - запис дій, подій і відповідних даних.

Носії інформації - об'єкти, на яких можуть зберігатися дані. Включає жорсткі диски, USB-накопичувачі, CD/DVD, SIM-карти з мобільних пристроїв, SD карти пам’яті для камер тощо.

Метадані – дані, які часто вбудовані у файл, які описують файл або каталог, які можуть містити розташування, де зберігається вміст, дати та час, інформацію про програму та дозволи. Приклади: заголовки електронних листів і вихідний код веб-сайту містять метадані.

Розділ носія – визначений користувачем розділ електронного носія. Розділи можна використовувати для розділення та приховування інформації на накопичувачі інформації.

Вихідний код – інструкції, написані мовою програмування, які використовуються для створення комп’ютерної програми.

Робоча копія - копія або дублікат запису або даних, які можна використовувати для подальшої обробки та/або аналізу. Також називається копією.

Блокування запису/захист від запису – апаратні та/або програмні методи запобігання модифікації вмісту на пристрої зберігання даних, наприклад на компакт-диску або USB-накопичувачі.

За більш детальними консультаціями або зустрічами, звертайтесь до нас по телефону +38(096)-611-98-01.

До зустрічі, будемо раді Вам допомогти у Ваших справах.

Якорь 1
bottom of page