top of page

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Що таке цифрові докази? 

Цифрова криміналістика - ґрунтується на принципах загальновизнаної криміналістики означеною Едмоном Локаром, як „принцип обміну”, який застосовуються у цифровій криміналістиці та визначає, що користувачі після використання інформаційно-комунікаційних технологій, залишають цифрові сліди, тобто цифрові дані, які можуть бути активними або пасивними

Активний цифровий відбиток створюється даними, що надаються користувачем, такими як персональні дані, відео, зображення та коментарі, що розміщуються в додатках, на вебсайтах, електронних дошках оголошень, у соціальних мережах та інших онлайн-форумах.

Пасивний цифровий відбиток - це дані, які ненавмисно залишають користувачі Інтернету та цифрових технологій (наприклад, історія переглядів вебсторінок у браузері).

Дані, які є частиною активних і пасивних цифрових відбитків, можуть використовуватися як докази (цифрові докази) вчинення злочину.

Виявлені цифрові дані можуть бути прямими доказами шляхом "встановлення факту" або непрямими доказами шляхом "причинно-наслідкового висновку про істинність цього факту".

Тобто цифрові дані можуть використовуватися для доведення або спростування твердження про факт злочину; підтвердження або спростування показань потерпілого, свідка і підозрюваного; та/або визначення причетності або непричетності підозрюваного до скоєння злочину.

Якорь 1
bottom of page