top of page

ПОСЛУГИ

Якщо у судових справах є цифрові файли з мультимедіа, як розширити можливості правової позиції захисту за допомоги послуг цифрової криміналістики?

Сучасний стан світового суспільства характеризується всеосяжним використанням інформаційних технологій, що визначило глобальне панування інформації та вплинуло на економіку, управління матеріальними та нематеріальними ресурсами, які використовує людина.

 

Сучасний рівень розвитку технологій, призвів до активного використання не тільки класичних, а також високотехнологічних засобів фіксації, статичних та динамічних зображень, згрупованих у відеоряд зі звуковим супроводом, що складаються у мультимедійні цифрові файли. Подекуди такі цифрові файли за різних обставин, згодом, становляться доказами у судах або за власної ініціативи або представлені стороною звинувачення, та в будь-якому разі виступають, як факти скоєного злочину. Суть будь-якого судового спору полягає в тому, що сторони доводять ті чи інші факти, що обґрунтовують їхню позицію. Та в такому разі необхідні достатні докази що будуть визначати суть суперечки /позову/впровадження.

Сучасні технології змінили відношення до відеофіксації та основною відмінністю від аналогового відеозапису на магнітну стрічку є те, що замість аналогового відеосигналу, відеосигнал з камери, трансформується програмним способом за допомоги двійкового коду та серію послідовних зображень конвертує, стискає та зберігає у цифровому файлі на накопичувачі.

Під час судового спору часто виникає необхідність у наданні суду зафіксованих у файлах відео сюжетів злочинів, що можуть бути єдиними доказами у справі. Тому головним є не тільки здобути, але ще й оформити цифрові докази, для цього необхідно дотримуватись певних правил, а саме файли, що подаються до суду, повинні бути оригіналами у процесі здобування доказів, які не можна коригувати або змінювати, навіть для того, щоб поліпшити зображення за допомогою кольорокорекції.

Відео у цифровому файлі, має бути подано до суду на захищеному носії, який не дає змоги перезаписати або змінити інформацію на ньому надалі. Для цих цілей використовуються оптичні диски CD-R або DVD-R де інформація фіналізується, тобто не дає змогу переписати зміст носія. За необхідністю важливі деталі, можливо зазначити та зафіксувати зробивши знімок з екрана з поясненнями запрошеного спеціаліста, та розмістити важливу інформацію у додатку до протоколу. Наприклад зазначивши які дії відбуваються у сюжеті в той чи інший час, якщо потрібне надання декількох відеосюжетів (наприклад, з різних камер спостереження) або якщо початковий відеосюжет досить тривалий, то з ним можна надати нарізку за допомоги знімку з екрана з найбільш показових фрагментів. Першоджерельні відеосюжети, що містяться у файлах також мають бути надані суду.

На практиці виникають обставини, при яких судам надаються відео на різних електронних носіях - USB накопичувачах (флешках), SD картах пам’яті, DVD-RW дисках, тощо.

В будь якому випадку у суді виникає питання щодо об’єктивності (достатності) такого артефакту та визначення його як достатнього доказу. Так для цього можна переглядати такий відеоряд і знаходити якісь ознаки належності переглянутого до певних подій, та продовжувати винаходити те чим даний артефакт не є. Наприклад, відео ряд містить ймовірний інцидент, при цьому якась сторона стверджує, що при відтворених на екрані у якомусь куті кадру на декілька секунд, промайнуло обличчя, яке тотожне обличчю особи, що знаходиться у судовому засіданні, та більш ніяких доводів не надається.

Та для об’єктивності є необхідним провести дослідження такого цифрового файлу та встановити реальні факти щодо представленого артефакту. Тобто необхідно зібрати дані щодо ознак, які роблять цифровий файл обґрунтованим доказом та найкращим є проведення дослідження фахівцем та встановлення ним фактичних даних.

В ході дослідження переданого експерту, цифрового файлу із відео аудіо рядом, буде зібрано факти, що вказують на цілісність як файлу, так і його вмісту, що дасть змогу визначити чи файл зазнавав модифікації, а також, чи дійсно був утворений файл та його вміст в конкретний час, чи дійсно має конкретну довжину відео аудіо ряду, чи утворений він за допомоги - камери зовнішнього чи внутрішнього спостереження, відеореєстратором, камерою мобільного телефону, аматорською відеокамерою, іншим відеообладнанням чи програмним забезпеченням тощо. У процесі можна зробити покращення якості зображення, наближення конкретної ділянки кадра (фрейму), виділити звуковий ряд тощо.

За більш детальними консультаціями або зустрічами, звертайтесь до нас по телефону +38(096)-611-98-01.

До зустрічі, будемо раді Вам допомогти у Ваших справах.

Якорь 1
bottom of page