top of page

ПОСЛУГИ

Чи присутні цифрові сліди, десктопної версії „Telegram” на комп’ютері з ОС Windows.

Адвокатам для здійснення належного якісного захисту та забезпечення високого рівня правничої допомоги часто не вистачає наявних знань, особливо коли мова йде про судові експертизи де застосовуються точні науки.

 

Наприклад, в експертизі СКТЕ визначено, що експерт здобув файли з мультимедійними даними або фото зображеннями чи інформацію з чатів.

Як стверджує розробник програмного засобу - „Усі чати перебувають у хмарі!”, „Файли шифруються”.

Виникає питання, а чи дійсно файли зберігаються на комп’ютері незашифровані у доступному для перегляду вигляді, адже це хмарний додаток.

Методами цифрової криміналістики було встановлено, що на носіях даних комп’ютера у явних файлах, десктопної версії програми, можна частково знайти інформацію та файли які передавались в чатах. Для очного виявлення файлів, буде достатньо системного програмного засобу ОС Windows 7, 8, 10 - „Провідник”. В якому буде необхідно перейти за адресами розташування файлів, а саме:

 

Де зберігаються файли „Telegram”

На системному логічному диску (с:\) розташована „папка” (тека, каталог) з „підпапками” (теками) - \Користувачі (Users)\Ім’я_користувача\AppData\Roaming\Telegram\Telegram Desktop

Міститься „Папки” програми „Telegram” в якій міститься „Папка” - Tdata.

Крім „підпапок” у цій „папці” знаходяться два (інколи три) файли - файл, що запускає для виконання, програмний код — Telegram.exe; Файл з журналюванням виконувальних процесів програми — log.txt; Файл, що запускає оновлення програми - Updater.exe;

У „Папці” (Теці, каталозі) - „Tdata”, містяться „папки” (теки, каталоги) що містять тимчасові файли у зашифрованому вигляді, тобто ті файли, які використовуються у актуальній на час запуску сесії програми.

Файли, які були отримані (передані через трафік програми) за допомоги десктопної версії програми, за замовченням, містяться на логічному диску (С:\) за адресою - C:\Користувачі (Users)\Ім’я_користувача\Downloads\Telegram Desktop\

  

Рекомендація: при ознайомленні з матеріалами справи, наявну інформацію в висновках експертів ідентифікуйте та визначайте чи є вона достатнім доказом.

За більш детальними консультаціями або зустрічами, звертайтесь до нас по телефону +38(096)-611-98-01.

До зустрічі, будемо раді Вам допомогти у Ваших справах.

Якорь 1
bottom of page