ПОСЛУГИ
Цифрова експертиза в розслідуванні внутрішнього шахрайства
Порядок боротьби з шахрайством в організації залежить від прийнятих загально внутрішніх нормативних політик безпеки, що визначають, які дії вважаються корпоративним шахрайством і який ступінь впливу для небезпеки є критичним для існування та розвитку компанії. Тобто у компанії повинні бути напрацьовані або використані типові схеми безпеки, що обов’язково мають бути регламентовані внутрішніми положеннями для побудови ефективної системи протидії корпоративному шахрайству.
За статистикою - 20-25% потенційних співробітників компанії свідомо планують використовувати майбутню посаду для нерегламентованого власного збагачення завдяки активам підприємства. Тобто, за недостатністю заходів контролю - за наявністю доступу та інформації - обмеженого кола осіб, фінансового стану компанії, відомості про сімейні обставини пов'язані з роботою та згубними пристрастями та вадами співробітників, як підлеглих, так і вищого керівництва, байдужістю до того, що відбувається з боку начальства та/або колег, некомпетентністю посадових осіб або клієнтів, що приводить до неможливості або нездатності оцінити якість виконаної роботи, можливістю надання спотвореної або недостатньої інформації, що порушує принцип невідворотності покарання, спонукає більшість посадовців та подекуди персонал молодшого менеджменту, свідомо зловживати посадовим становищем.
Розкриття шахрайського задуму ускладнюється тим, що за своєю формою велика частина шахрайських операцій практично нічим не відрізняється від звичайних нормальних ділових угод.
Злодійський намір найчастіше доводиться:
- при використанні підроблених документів: договорів, що підтверджують отримання продукції для перепродажу, накладних, складських квитанцій, довіреностей, паспортів тощо;
- зізнанням самого шахрая;
- показаннями свідків, матеріалами, отриманими в рамках оперативно-розшукових заходів.
В сучасному світі, використання персоналом компаній комп’ютерів та цифрових комунікативних пристроїв, прирівнялось до робочого процесу, без якого неможлива діяльність та фінансовий дохід підприємства. Весь документообіг компанії міститься у цифровому середовищі інформаційних систем, та за необхідністю переводиться - друкується у паперовий вигляд. За таких умов шахрайство може залишатися непоміченим, особливо якщо його вчиняє довірений співробітник, протягом невизначеного часу. Та в решті решт, невизначена ситуація відкривається за допомоги аудиту, ревізії, оприлюднених конфедераційних даних, або операцій між партнерами, що потребує певного збору доказів, які будуть свідчити про навмисні - корисливі дії співробітників, а подекуди й розкриття спільників, що були залучені шахраями, як співучасники. Тому буде необхідно досліджувати джерела за допомоги криміналістичних процедур, що будуть потребувати застосування спеціальних знань, що ми зможемо Вам запропонувати та здійснити збір та оформлення цифрових артефактів, які можна буде представити як факти злочинних дій та надати їх для суду як докази.
Наша команда допоможе вашій організації ідентифікувати, отримати, обробити, проаналізувати та звітувати про дані, що зберігаються в електронному вигляді, щоб допомогти визначити, які дані були викрадені, першопричину вторгнення та надати докази для подальшого судового розгляду.