top of page

ПОСЛУГИ

Цифрова експертиза мобільних пристроїв

Які питання ставити для проведення експертизи мобільних пристроїв, для пошуку доказів?

 

Питання ставляться на експертизу, виходячи з необхідності здобування фактів, що будуть важливі для судового розгляду. Та можна скористатись загальними питаннями, наприклад -

1. Встановити чи працездатній представлений апарат стільникового зв’язку та окремі компоненти (КПК, GPS тощо)?

2. Встановити технічні характеристики представленого на дослідження пристрою, віднесеного до комп'ютерного засобу?

3. Встановити налаштування операційної системи, встановленої на представленому апараті стільникового зв’язку (КПК, GPS тощо)?

4. Встановити програмні засоби (програмні додатки), інстальовані в операційній системі та наявні на накопичувачі представленого апарату стільникового зв’язку (КПК, GPS тощо)?

5. Встановити призначення та функціональні властивості програмних засобів наявних на накопичувачі представленого апарату стільникового зв’язку (КПК, GPS тощо)?

6. Встановити файли (фрагменти файлів, зокрема серед видалених: у системній теці „Кошик”, унаслідок форматування, унаслідок вірусної атаки тощо), що містять графічні зображення (текстові записи, що цікавлять (наприклад, інформація про якусь фірму), зображення печаток, штампів тощо) на накопичувачі наданого пристрою (апарату стільникового зв’язку, КПК, GPS тощо) ?

7. Встановити чи присутні на накопичувачі наданого пристрою (апарату стільникового зв’язку, КПК, GPS тощо), файли зі шкідливим програмним кодом типу програм - „вірусів”, встановити їхні характеристики та функціональні особливості (якщо можливий де крипт)?

8. Встановити наявні програмні засоби (програмні додатки), призначені комунікації в мережі інтернет, встановити протоколи їхньої роботи (Інтернет-листування, поштові відправлення, біржові Інтернет-торги тощо), а також дослідження сесій роботи користувача в мережі Інтернет ?

9. Встановити наявні програмні засоби (програмні додатки), призначені чи спрямовані для внесення змін в програмний засіб (КПК, стільникового апарату зв’язку тощо) налаштовані на подолання його захисту?

10. Встановити зміст сховищ з телефонними номерами, що містять на накопичувачі наданого пристрою (апарату стільникового зв’язку, КПК тощо) ?

11. Встановити зміст телефонних з’єднань з абонентами сховища з телефонними номерами, що містять на накопичувачі наданого пристрою (апарату стільникового зв’язку, КПК тощо)?

 

Та насамперед, рекомендуємо, звертатись до експерта, для визначення коректного питання за яким буде здійснюватись дослідження.

Якорь 1
bottom of page