top of page

ПОСЛУГИ

ВАРІАНТИ ДЛЯ ПАРАДИГМИ ДОКАЗУВАННЯ

Адвокатам для здійснення належного якісного захисту та забезпечення високого рівня правничої допомоги часто не вистачає наявних знань, особливо коли мова йде про судові експертизи де застосовуються точні науки.

Наприклад, експерт під час виконання експертного дослідження, застосовував програмні засоби, визначивши їх у переліку застосованих програмних засобів (далі - ПЗ), як засоби, для пошуку та відновлення видаленої інформації - Total Commander (х64) 10.00, Piriform Recuva 1.39.509.

Але в дослідницькій частині висновку, раптом, якимось чином з’явився інший програмний засіб - MOBILedit Forensic Express 7.4.1.21502, без опису належних налаштувань та вказаних ліцензій.

Юридично експерт вказав про застосовані програмні засоби, якими здобував суттєві ознаки, що переконали його в правдивості доказів.

Але головною метою будь-якої експертизи є здійснення дослідження, яке можна буде перевірити, застосувавши програмні засоби та переконатися, що саме ці цифрові суттєві ознаки є незмінними та мають автентичну цифрову форму.

З моменту формування цифрової криміналістики (понад 40 років) наріжним каменем доказування є законність та доказовість отримання доказів.

Тому, головним питанням, тут буде, чи дійсно експерт застосовує засоби та методи, якими можна потім підтвердити знаходження цифрового доказу на носію з тими ознаками, що його прив’язують до подій, які цікавлять слідство.

 

Міжнародними стандартами уніфікації практики, використовуваної в різних країнах та затвердженими - Міжнародною організацією зі стандартизації (ІСО) - міжнародна неурядовою організацією, та Міжнародною електротехнічною комісією (МЕК) - міжнародна некомерційна організація, Міжнародною науковою групою з цифрових доказів - (Scientific Working Group on Digital Evidence - SWGDE), розроблені та опубліковані наукові алгоритми, головні процедури та вимоги до збору доказових цифрових артефактів, які повинні виконуватись фахівцем з цифрової криміналістики, для достатнього законного збору артефактів та перевірки їх в будь-який час, та визначення їхньої автентичності!

 

Беручи до уваги такі побажання, необхідно звернути увагу на програмні засоби, а саме на файловий менеджер з назвою - „Total Commander (х64) 10.00”, а також ПЗ - „Piriform Recuva 1.39.509”, які є офіційними (інформація про застосування вказана в ліцензійних умовах) але не відносяться до засобів цифрової криміналістики. Тобто їх розробники не гарантують збір цифрових доказів з будь-яких носіїв. Таке ставить під сумнів зібрані суттєві ознаки та відсутність ліцензій визначає порушення законодавства з використання інтелектуальної власності, а також невідповідність дослідження вимогам Закону України „Про судову експертизу”. Так само до вказаного ПЗ - „MOBILedit Forensic Express 7.4.1.21502.”, щодо якого, відсутня законна підстава - „Ліцензійна угода” щодо призначення та застосування цього ПЗ у процесі збору цифрових артефактів. Тобто, будь-яка юридична підстава, застосовувати вказане ПЗ та здобувати суттєві ознаки, для підтвердження правдивого факту реальної події, відсутня.

Що з юридичної точки зору є недостатнім, для отримання законних належних правдивих доказів.

Рекомендація: звертайте увагу на застосовані у комп’ютерно-технічній експертизі ПЗ та вказані їх ліцензії, строки їх дії та відношення ПЗ до криміналістичних засобів щодо збору цифрових артефактів.

Використані джерела:

https://www.iso.org/home.html

https://www.iec.ch/homepage

https://www.swgde.org/

https://www.iso.org/standard/44381.html

https://toolcatalog.nist.gov/

За більш детальними консультаціями або зустрічами, звертайтесь до нас по телефону +38(096)-611-98-01.

До зустрічі, будемо раді Вам допомогти у Ваших справах.

Якорь 1
bottom of page