top of page

ПОСЛУГИ

Чи можливо експертним дослідженням здобути файли з „Telegram”?

Адвокатам для здійснення належного якісного захисту та забезпечення високого рівня правничої допомоги часто не вистачає наявних знань, особливо коли мова йде про судові експертизи де застосовуються точні науки.

Наприклад, в експертизі СКТЕ визначено, що у дослідженні, експерт здобув мультимедійні дані у вигляді файлів з фото зображеннями та файлів з відео або аудіо даними. Перше питання виникає - а звідки такі файли взялись, якщо у „Telegram” всі дані шифруються дві тисячі бітовим ключем??!!

Необхідно зауважити, що головним принципом безпечного користування будь-якою програмою („Skype”, „Viber”, „Whatsapp”, „Telegram” тощо) є забезпечення користувача безпечним користуванням її функціоналу, тобто передачі даних. А про збереження отриманих даних, повинен піклуватися володілець технічного засобу. Тому реально ці дані зберігаються на цифровому носії апарату та їх можна фізично, без будь-яких шифрувань, побачити через програмний засіб (додаток) - „Провідник”.

Пересвідчитись, можна так: у сервісних програмах знайдіть програмний додаток „Провідник” та у розділі - „Локальні файли” - „Внутрішня пам’ять” у реєстрі присутніх тек (папок) на носію, знаходиться тека (папка) - „Telegram” в якій міститься декілька тек (папок) - „Telegram Audio”, „Telegram Documents”, „Telegram Files”, „Telegram Images”, „Telegram Stories”, „Telegram Video”. Всі файли, що в них містяться, були обережно збережені програмним додатком „Telegram” у момент їх перегляду (а також, якщо користувач просто перегорнув повідомлення у стрічці повідомлень з закріпленими файлами) користувачем цієї програми.

В теці (папці):

- „Pictures”, міститься тека (папка) з назвою „Telegram” в якій також містяться файли з зображеннями.

- „Download” міститься тека (папка) з назвою „Telegram” в якій містяться ті файли, які були завантажені з мережі.

             

Рекомендація:користувачам програмного засобу „Telegram” фізично видаляти вказані теки (папки), або користуватись функціоналом „Telegram” та видаляти такі дані.

Адвокатам раджу ознайомлюватись з матеріалами справи та самостійно визначати в якому місці носія (ПК, апарату мобільного зв’язку) були знайдені файли для визначення чи є вони достатніми доказами.

За більш детальними консультаціями або зустрічами, звертайтесь до нас по телефону +38(096)-611-98-01.

До зустрічі, будемо раді Вам допомогти у Ваших справах.

Якорь 1
bottom of page